Windykacja wierzytelności – jak przebiega?


Oddawanie długów to trudny proces. Ważne jednak jest to, by mieć potwierdzenie, że taki dług mamy – w wielu przypadkach takim potwierdzeniem jest weksel lub też umowa kredytowa, umowa pożyczki bankowej czy inna umowa cywilno prawna. Zawsze, kiedy pożyczamy komukolwiek finanse, musimy podpisać umowę takiej pożyczki. Jest to dowód poświadczający, że taka transakcja naprawdę miała miejsce. Jeżeli nie będziemy mieć takich zaświadczeń, nie będziemy w stanie dowieść, że rzeczywiście użyczyliśmy komuś pieniądze a tym samym nie będziemy w stanie dochodzić swoich praw. Dlatego także wszystkie banki i instytucje pieniężne tak niezmiernie dbają o formalności połączone z pożyczkami czy kredytami. 

W wielu wypadkach kredytobiorca na przyznanie kredytu i przelanie środków na konto powinien czekać nawet parę tygodni. Taki dług, taką pożyczkę musimy oddać. Nie oddajemy sumy dokładnie takiej, jaką użyczyliśmy. Instytucja finansowa musi posiadać zysk oraz za fakt pożyczenia nam pieniędzy nakłada opłatę. Dochodem jest oprocentowanie, jakie jest przez instytucja finansową narzucone. Jeśli nie będziemy spłacać kredytu, czeka nas windykacja długu. To dochodzenie pretensji oraz odzyskanie użyczonych pieniędzy. To przykre, windykacja nie jest miłym procesem. Jest to zmuszenie pożyczkobiorcy do tego, by oddał pożyczone finanse. Jak najbardziej w każdym przypadku windykacja ma odbywać się zgodnie z prawem oraz tak na ogół jest. Mimo to zdarza się również tak, że pożyczkodawcy sami, na prywatną rękę, bez trafnych zezwoleń chcą dochodzić swoich praw, pragną odzyskać finanse. Taka windykacja nie jest zgodna z prawem. To kłopotliwe w dzisiejszych czasach także i takie niezgodne z prawem odzyskiwanie długów ma miejsce. Nikt z nas nie chce być oszukiwany. A niespłacanie swoich obligacji jest pewnego rodzaju oszustwem. Jak najbardziej przeróżne są powody braku spłaty zobowiązań. 

Jeśli masz kłopot z wierzycielem, a dług jest opisany wekslem – sprawdź skuteczne rozwiązanie: deklaracja wekslowa.


Otagowano: 

Kategoria: beauty


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>