W jaki sposób szybko sprawdzić, kto telefonował?


W erze telefonów komórkowych a również światowego dostępu do internetu niesłychanie popularne stało się sprawdzanie, kto do nas telefonuje. Oczywiście nie robimy tego bez przyczyny – jesteśmy w stanie wyszukiwać wskazanych numerów telefonów czy też osób, do których chcemy zadzwonić, lecz o wiele częściej najzwyczajniej w świecie sprawdzamy, kto do nas dzwoni. Dawniej robiliśmy to za pomocą papierowych książek telefonicznych. Obecnie jednak mamy internet, jaki w znaczący sposób ułatwia i w głównej mierze przyspiesza szansę szukania rzeczowych numerów telefonów lub sprawdzania oraz oceniania konkretnych numerów, jakie do nas dzwonią.

 

Po co sprawdzamy numery telefonów?

Jeśli nie wiemy, o co chodzi – zazwyczaj gra toczy się o finanse. W przypadku sprawdzania numerów telefonów chodzi nie tyle o zdobywanie pieniędzy, co ich kontrolę. Niestety wielu złodziei sprofilowało się w rabunkach telefonicznych – znane metody wyłudzenia pieniędzy od starszych ludzi oczywiście poprzez telefonowanie oraz okłamywanie to tylko wierzchołek góry lodowej. Niewątpliwie wyłudzenia mogą przebierać też inne formy, na przykład próba połączenia z państwem z Afryki, gdzie po oddzwonieniu na należącym do nas rachunku pojawi się kilkuset złotowa suma do zapłaty. Chcemy ustrzec się przed takimi bolesnymi sytuacjami, wobec tego sprawdzamy, kto do nas dzwoni. W szeregu przypadków robimy to jeszcze przed odebraniem telefonu, co jest naturalnie wybitnie rozważnym podejściem.

Innym niezwykle znaczącym impulsem, który motywuje do sprawdzania telefonów jest strata wolnego czasu na rozmowę z telemarketerem, który za pomocą telefonu pragnie nam wcisnąć kolejną umowę, pożyczkę czy inny towar bądź abonament. Wystarczy jedynie sprawdzić numer oraz po zweryfikowaniu, że jest to telemarketer – najzwyczajniej w świecie nie odebrać bądź też nawet zablokować numer, żeby w przyszłości nie podejmował prób kontaktu. 

Toteż podsumujmy, analizujemy numery telefonów, bo:

pragniemy uchronić się przed wyłudzeniami pieniędzy,

nie lubimy trwonić czasu na rozmowy z telemarketerami,

nie chcemy brać udziału w procederach karnych czy też wyłudzeniach systemowych,

szukamy konkretnego numeru telefonu do sklepu, biura czy też innego podmiotu, z którym chcemy się skontaktować.

W jakim miejscu sprawdzać numery telefonów?

Jak wcześniej wspomniano, dawniej numery sprawdzaliśmy bądź też poszukiwaliśmy w papierowych książkach telefonicznych. Obecnie jest to o wiele łatwiejsze – wystarczy wejść na stronę 35220301769 – bazanumerow.pl, w jakim miejscu znajduje się elektroniczna baza numerów telefonów. Są tam nie jedynie dane, do kogo należy określony numer, ale również opinie, które zezwalają ogłosić, czy dany numer jest niebezpieczny, czy jest to kolejny telemarketer lub inna figura, z którą nie pragniemy rozmawiać. 


Otagowano: 

Kategoria: baza-numerow


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>