Umeblowanie glamour do salonu – dopasuj umeblowanie do stylu wnętrza domu


Każdy właściciel mieszkania pragnąłby, by jego pomieszczenia wyposażone były oryginalnie oraz elegancko. Nie każdy adoruje jednak taki sam styl urządzenia oraz na ogół każdy ma inny gust. Jedni są fanami stylu klasycznego z wykorzystaniem mebli rustykalnych przypominających dawną polską osadę. Wtedy dodatkowym wyposażeniem domu będą drewniane dodatki dekoracyjne stylizowane na wzór wiejski. Obowiązujące są wtenczas drewniane wzory stylizowane na naczynia wiejskie, opalane kwiaty polne oraz zboże, a także haftowane lub też robione na szydełku, firanki, serwetki, obrusy i zasłonki. Absolutnie inny styl wolno uzyskać wybierając meble glamour. 

Taki styl całkowicie odzwierciedlają:

krzesła glamour: pikowane/ludwik – duże krzesła pikowane z dekoracyjnymi oparciami – zobacz przykład krzeseł oraz innych mebli glamour na stronie internetowej lustro dekoracyjne.

ławy

stoły/stoliki

konsole

komody

Ten typ wyposażenia meblowego wymaga również dodania do niego odpowiednich elementów dekoracyjnych. Wskazane będą duże, zdobione dywany, a także ciężkie wzorzyste zasłony. Niewątpliwie należyte muszą być także lampy oraz inne dodatki dekoracyjne, takie jak świeczniki, wazony oraz inne detale wyposażenia wnętrz.

Meble definiują każde wnętrze

Osoby, które mogą upajać się posiadaniem własnego domu, zwykle starają się tak zarządzić wykorzystaniem pojedynczych pokoi, by jedno z nich stało się sercem całego domu. Mowa bezsprzecznie o wielkim salonie. Jest to pomieszczenie, które nieczęsto można zaaranżować w mieszkaniu w bloku mieszkalnym, albowiem z reguły żaden z pokoi nie ma tak kolosalnej przestrzeni. W przypadku domu, należałoby jednakże rozważyć możliwość wydzielenia pomieszczenia na salon. Jest to pomieszczenie, które w zasadzie służy wielu zamiarom. Po pierwsze jest największym, a w związku z tym centralnym miejscem domu, w którym koncentruje się z reguły cała rodzina. Po drugie, jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, w którym przyjmowaniu są goście, a też urządzane są rodzinne przyjęcia. By niemniej jednak salon spełniał swoją rolę, trzeba go trafny urządzić, żeby z jednej strony był funkcjonalny, zaś z drugiej tworzył wizytówkę gospodarzy. 

Detalem urządzenia salonu, który nadaje mu słusznego klimatu jest na pewno kominek. Stanowi on nie jedynie detal dekoracyjny, który o wiele odróżnia dom od mieszkania w bloku, jednak dodatkowo w chłodne dni jest wspaniałym uzupełnieniem systemu centralnego ogrzewania. W pomieszczeniu, w jakim mieści się kominek, muszą się obowiązkowo odkryć dobre meble. Aktualnie salon można urządzić na dużo różnych sposobów oraz dużo rozmaitych stylów. 

Współczesne vs glamour

Jeżeli nadrzędnym elementem urządzenia salonu będą meble nowoczesne, wykonane z wykorzystaniem szkła i metalu, też pozostałe szczegóły wyposażenia salonu powinny nawiązywać do tego stylu. W takim przypadku nie jest w takim razie wskazane wieszanie ciężkich zasłon lub też dekorowanie salonu rzeźbami oraz klasycznymi obrazami. Tego typu szczegóły ozdobne będą tudzież jak najbardziej wskazane wtedy, kiedy w salonie odnajdą się stylizowane meble glamour. Są one zwykle wybitnie bogato zdobione oraz wykonane z naturalnego, litego drewna. Niektóre z nich mogą być stylizowane na wzór kolonialny, inne zaś są w stanie przypominać wystrój wnętrz z dawnych czasów polskiej szlachty. Na sto procent są to meble glamour i bardziej wskazane dla ludzi borykających się z komplikacjami alergicznymi. Do ich produkcji nie używa się tak obszernej liczby substancji chemicznych, jak ma to miejsce w wypadku mebli z płyt wiórowych. Jednak wybór mebli do salonu jest zawsze podyktowany indywidualnymi gustami właścicieli pomieszczenia. Jeśli domownikom bardziej odpowiada styl nowoczesny, wskazane będą łatwe detale wyposażenia bez dodatkowych elementów dekoracyjnych. Jeżeli niemniej jednak mieszkańcy znacznie bardziej lubują się we wnętrzach wzorowanych na stylu glamour, warto ażeby zadbali również o wyposażenie salony przypominające właśnie to klasyczne wzornictwo. 


Otagowano: 

Kategoria: Barock Mobel


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>