Luksusowe samochody – nabędziesz je na specjalnych aukcjach


Każdy z nas fantazjuje o życiu w luksusie, to smutne, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Dlatego opowiastki o tym, że jakikolwiek pojazd należący do kogoś istotnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez ważne osoby przedmiotów, gdy trafi na aukcję, może osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są gustowne samochody, jakie dawno temu były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się gustowne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były samochodami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, żeby odzyskać chociaż znikomą część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Które samochodowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje stylowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć splendor oraz zadumać się nad majątkiem innych. Wielokrotnie, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden chciałby jeździć wozem, który dawniej należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w wypadku samochodów ekskluzywnych, które zostały wystawione na aukcje z rozmaitych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie internetowej podróże prezentujemy takie przypadki.

Aukcje aut stylowych cieszą się obfitym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj wyłącznie o samochody najświeższej generacji – w wielu przypadkach się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, ale mające jakąś swoją historię. Jakim sposobem dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na licytacjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że poprzez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              trip

https://www.fox360.net/pl         styl
życia

https://www.fox360.net              business


Otagowano: 

Kategoria: styl życia


Napisz odpowiedź lub dodaj komentarz


Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane

Możesz używać tych znaczników HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>